Klepající se cheesecake v indexu sledovanosti rozdrtil ostatní

Britové vedou nad Američany v dlouhodobé sledovanosti videí na Facebooku

Americký cheesecake přeskočil v listopadu Brity

Server TubularInsights pravidelně vyhodnocuje sledovanost videí na Facebooku. Dlouhodobě vedou britské stránky LADbible a UNILAD. Obě mají měsíčně přes 3 miliardy zhlédnutí. TubularInsights zároveň vyhodnocuje i index V30. Ten ukazuje sledovanost videí za prvních 30 dní od vydání.

A v listopadu zvítězilo video o výrobě klepajícího se cheesecake na stránce Tasty americké společnosti BuzzFeed. Za prvních 30 dní od vydání nasbíralo 35 milionů zhlédnutí.

Podívejte se na první desítku Facebookových stránek seřazenou podle kompletní sledovanosti videí v listopadu 2017.

LADbible (3.6 mld. zhlédnutí)

UNILAD (3.5 mld.)

Viral Thread (3 mld)

Badabun (1.6 mld.)

5-Minute Crafts (1.4 mld.)

NTD Life (1.2 mld.)

9GAG (1.2 mld.)

Daily Mail (1 mld.)

The Dodo (1 mld.)

Tasty (1 mld.)


Co letí na českém YouTube (playlist trendujících videí v Česku)


Youtubeři před Vánoci taky šílí – a ještě se u toho natáčí!

Dělají to skoro všichni youtubeři každý prosincový den až do Vánoc. Řeč je o VLOGMAS, sváteční verzi klasických vlogů, tedy videí, kdy se youtuber natáčí v průběhu svých více či méně běžných denních aktivit (video log, VLOG + anglicky Vánoce, ChristMAS). Točí například pečení cukroví, nakupování a balení dárků nebo přípravu na vánoční večírky.

VLOGMAS vstupují už do své šesté sezóny. V roce 2011 je jako první zahájila youtuberka Ingrid Nilsen. U nás se velké oblíbenosti těší například VLOGMAS youtuberek A Cup of Style, jejichž loňské vlogy dosahovaly až přes 600 tisíc zhlédnutí. Jestli si taky toužíte ozdobit perníkovou chaloupku, inspirujte se ve videu.​


Know-how & video inspirace

Sponzoruje know-how portál How2base – Business Trainings & Tutorials


Opravdu chcete FULL HD?

Jejda, nebo dokonce 4K nebo 8K? Zkuste se pro jistotu ještě jednou zamyslet. Pomůžeme vám. V současné době je totiž nejvhodnějším formátem klasické HD. Je to ideální poměr mezi kvalitou a použitelností. Tedy aspoň v českých zemích s internetem tak, jak ho známe.

Na první pohled nevypadá rozdíl mezi HD (1280×720 bodů, také jako 720p) a Full HD (1920×1080 bodů, také jako 1080p) nijak dramaticky. Stačí si ale uvědomit, že jde o narůst o 125 % v celkovém počtu bodů (0.9 milionu versus 2.1 milionu bodů). S tímto navýšením obvykle jde i ruku v ruce nárůst velikosti samotných souborů. Proto se s nimi hůř manipuluje, hůř se předávají nebo stahují nebo naopak o dost pomaleji nahrávají například na Youtube.

Pokud tedy chcete video na YouTube nebo pro kolegy z obchodního, zkuste běžné HD. Uděláte všem radost, protože bude v pohodě fungovat. A starší mašiny nebo projektory se s ním poperou beze ztráty kytičky.

Prima volné dny a příští týden na viděnou i slyšenou.