Videotrendy: Obrátili jsme Báru Polákovou, takže je teď normální

Rozklíčovali jsme fantastický výkon točený pozpátku

Bára Poláková ke svému novému albu natočila klip k písni Po válce. A je to herecký majstrštyk! Naučila se písničku pozpátku a celý klip natočila na jeden zátah. To přitom není všechno – během klipu si ostříhá své vlasy (žádná paruka), takže na to měla pouze jeden pokus. Výsledný klip oficiálně můžete zhlédnout zde.

Abyste mohli posoudit, jak náročný úkol Bára a štáb měli, tak jsme reverznutý klip reverzli zpátky. Tím pádem máte unikátní možnost zhlédnout pohyby přesně takové, jak je tvůrci originálně natočili a Bára zahrála.


Co letí na českém YouTube (playlist trendujících videí v Česku)


Nejbohatší youtuber roku 2017 vydělává hraním Minecraftu

Šestadvacetiletý Dan Middleton z Anglie se jednou začal natáčet při hraní Minecraftu a Pokémonů. Založil YouTube kanál, který postupně narostl na 16 milionů odběratelů a neuvěřitelných 10 miliard zhlédnutí všech videí. Brigádník z Tesca si tak díky reklamě ve svých videích za letošek vydělal 16,5 milionu dolarů a ovládl žebříček nejbohatších youtuberů magazínu Forbes.

Podívejte se, jak si Dan hraje ve svém nejpopulárnějším videu:

Další gamer se usadil i na druhé příčce. Američan Evan Fong to se svým hráčským kanálem dotáhl až mezi dvacítku nejodebíranějších kanálů v historii YouTube. Ke svému obsahu přistupuje kreativněji vytvářením vtipných montáží z populárních her, které doplňuje o rozvernou hudbu a komentář. A slušně mu to vydělává, letos třeba 15,5 milionu dolarů.

Pokud máte rádi například postavičku Maria, mrkněte sem:

Jediná žena žebříčku sice obsadila až desátou příčku, na rozdíl od obou pánů byste v něm ale Kanaďanku Lilly Singh našli už loni. Svůj komediální kanál s více než 12 miliony odběratelů založila na humorných skečích z běžného života nebo parodování svých indických kořenů. Dnes na něm spolupracuje se světovými celebritami, třeba se zpěvačkou Selenou Gomez. V roce 2017 jí to vydělalo 10,5 milionu dolarů.

Jak se podle Lilly holky chystají na party se podívejte tady:


Know-how & video inspirace

Sponzoruje know-how portál How2base – Business Trainings & Tutorials


Tři nejlepší vánoční šlágry do videa – a jsou úplně ZDARMA

Slyšeli jsme vás zoufale křičet, když vám YouTube zaříznul video nebo odstranil zvukovou stopu. Tipujeme, že na vině byla hudba, kterou jste si jednoduše neošéfovali z pohledu autorských práv. A právě proto vám přinášíme 3 pecky na Vánoce, kde se bát nemusíte. Jsou totiž přímo od YouTube a jsou zadarmo!

Stačí mít účet na YouTube a můžete je stahovat i použít do jakéhokoli videa, které pak přes Trubku budete šířit. A máte jistotu, že zvuk zůstane.

Prvním flákem je klasická koleda, která o svátcích určitě nikoho nemine. Druhá skladba vytvoří trochu magie z vánočního baletu Louskáček. A jako třetí si stáhněte jazzovou alternativu We wish you a Merry Christmas.

Tak ať jste o Vánocích pořádně vidět a slyšet 🙂