Sledovanost videa na Facebooku loni vzrostla přes 250 procent

Placený obsah na Facebooku funguje ve spojení s praktickými radami

Minulý rok v létě se americkému výrobci řeckých jogurtů Chobani povedlo extrémně zvýšit sledovanost svých videí na Facebooku. Spojil se totiž s populárním receptářem Tasty, který už svoji velkou cílovou skupinu má. Recept na banánovo-borůvkové smoothie nasbíral za 6 měsíců od vydání přes 21 milionů zhlédnutí!

Sledovanost placených videí na Facebooku podle webu Tubular Insights vzrostla o 258 % meziročně. V éře reklamy sledované převážně na mobilních zařízeních se už ale chystá další revoluce, spoty trvající pouhých 6 sekund.

Než to přijde, v klidu si vychutnejte svoje smoothie.


Co letí na českém YouTube (playlist trendujících videí v Česku)


Zpěvák Ed Sheeran kraluje v rádiích i na YouTube

Britský písničkář Ed Sheeran má za sebou veleúspěšný rok. S novým albem ovládl hitparády a pokud posloucháte rádio, určitě jste každý den dostali vydatnou dávku. Sheeranovská mánie se mohutně projevila i na YouTube – podle serveru SocialBlade jeho kanál v listopadu 2017 nasbíral 636 milionů zhlédnutí, v žebříčku nejsledovanějších kanálů vyšplhal o celých pět příček vzhůru a stal se suverénním skokanem měsíce. Aktuálně mu tak patří 8. místo a hluboko pod sebou zanechal například i Katy Perry nebo Shakiru.

Raketový YouTube vzestup zrzavého zpěváka zapříčinilo především vydání klipu k písni “Perfect”, který už zvládl nasbírat přes 400 milionů zhlédnutí – a téměř polovinu hned v prvních třiceti dnech od zveřejnění videa! Zdá se, že zárukou předních pozic pro hudební YouTube kanály je vydávat video k písním alespoň jednou za měsíc.

Video nasbíralo za prvních 30 dní od vydání 242 mil. zhlédnutí


Know-how & video inspirace

Sponzoruje know-how portál How2base – Business Trainings & Tutorials


Jak rychle stáhnout video z Youtube nebo Facebooku

Jestli hledáte jednoduchý software, bohatě vám poslouží třeba klasický YTD Video Downloader. Ve Freeware verzi stahuje videa v plné kvalitě, sám si naimportuje adresu zkopírovanou do schránky a vy tak jen určíte cílovou lokaci. Posléze si poradí i s konverzí videa.

Stahování 360tek nebo 3D videí vám pohodlně obstará 4K Video Downloader. Stahovat můžete jednotlivá videa i celé playlisty až do 24 kousků, k dispozici je navíc celá řada výstupních formátů. A poradí si i s podtitulky.

Náročnější uživatele uspokojí aTube Catcher. Videa stahuje kromě YouTube i z dalších velkých hostingových stránek. Problémem není stahování více videí najednou, ukládání do celé řady formátů a následná postprodukce v podobě mixování videí a vypalování na disky. Stejně jako například licencovaná Camtasia dokáže nahrávat záznam obrazovky počítače. Na Freeware slušná výbava!

Pokud se vám nechce stahovat programy a potřebujete vše vyřešit ideálně na jeden klik, nainstalujte si rozšíření rovnou do webového prohlížeče. Šikovné Add-ons najdete v nabídce rozšíření pro Chrome i Firefox.

Štastné stahování a těšíme se příště.